Amedspor'da şampiyonluk kutlamaları bugün: İşte son detaylar!

Amedspor'da şampiyonluk kutlamaları bugün: İşte son detaylar!

PeyamaKurd - Türkiye 2. Lig Kırımızı Grup’ta geçen hafta oynanan Menemenspor müsabakasından sonra şampiyonluğunu ilan ederek tarihi bir başarı yakalayan Amedspor, lig şampiyonu olarak Trendyol 1. Ligine yükseldi.

Bugün saat 17.00’da Diyarbakır Stadyumu’nda yapılacak kutlamalar öncesi Amedspor Kulübü sosyal medya hesabı x’ten açıklama yaptı.

Amedspor açıklamasında, “Kupa törenimizin en sağlıklı şekilde ilerlemesi ve organizasyonun aksiliğe uğramaması için taraftarlarımızın sahaya girmemesini hassasiyetle rica ediyoruz” denildi.

Ayrıca Amedspor sosyal medya hesabı bir açıklama daha yaparak bazı önlemleri duyurdu. Söz konusu açıklamada şunlara yer verildi: 

"Değerli taraftarlarımız, yarın gerçekleşecek olan Kupa törenimize Diyarbakır Stadyumu’nun doğu ve batı tribünlerinden giriş yapılacaktır. Çıkışlar ise kale arkalarından gerçekleştirilecektir. B

u düzenleme, havaifişek gösterisine ayrılan alanlar sebebiyle yapılmıştır. Taraftarlarımızın bu konuda hassasiyet göstermelerini rica ederiz."

Amedspor şampiyonluk kutlamaları ücretsiz ve biletsiz olarak yapılacak. Organizasyon, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Amedspor'un yönetim kurulu tarafından karşılanacak. 

Şampiyonluk kutlamasına sanatçılar Xero Abbas, Azad Bedran, Pervin Chakar, Bajar, Helim Omeri, DJ Ramazan Karakaş, Jehrmar ve İlkay Akkaya'nın katılması bekleniyor.

Kürt sanatçı Şiyar Berwari'nin ise evraklarından dolayı problem yaşadığı ve Türkiye'ye gelemeyeceği açıklandı.