image

PeyamaKurd - Avrupa Süper Ligi'nde oynayacak oyuncuların Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonasında oynamalarına UEFA kararı ile izin verilmeyeceği ifade edildi.

Alınan karar ile ilgili açıklamada bulunan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin şu ifadelere yer verdi:

"Avrupa Süper Ligi'nde oynayacak futbolcuların, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası'nda oynaması yasaklanacak. Milli takımlarında oynamalarına izin verilmeyecek."

Ceferin, Juventus Başkanı Agnelli hakkında yaptığı sert açıklamada, "Onun kadar ısrarla ve bu kadar çok yalan söyleyen birini görmedim. Onunla cumartesi öğleden sonra görüştük ve bana her şeyin yalan olduğunu söyledi. Açgözlülük, tüm insani değerlerin buharlaşmasına izin veriyor. Yakınımızda yılanların olduğunu bilmiyorduk. Bu nedenle saf olabiliriz. İhanete uğradık. Yakında yasal işlemler başlayacak" sözlerini kullandı.

UEFA Başkanı Ceferin açıklamasında, yeni Şampiyonlar Ligi formatının bu kulüpler olsa da olmasa da hayata geçeceğini dile getirdi.

Ayrıca Ceferin açıklamasının devamında, "Büyük kulüp olarak çağırılan bu kulüpler, her zaman büyük kulüp değillerdi" diyerek, "Juventus, Serie B'deydi. Manchester United'ın, Sir Alex Ferguson'dan önce nerede olduğunu bilmiyorum. Hukuk çerçevesinde uygulayabileceğimiz tüm yaptırımları uygulayacağız" şeklinde konuştu.