image

PeyamaKurd - Dünyanın en iyi futbolcularından Diego Maradona’nın doktoru Leopoldo Luque, ünlü futbol yıldızının ölümünden sorumlu tutuluyor. Polis pazar günü (29 Kasım) Luque’un evini ve muayenehanesini aradı.

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından 60 yaşındaki Diego Maradona, 25 Kasım Çarşamba günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. İlk otopsi sonuçlarına göre Maradona’nın ölüm nedeni “akut pulmoner ödem ve şiddetli kronik kalp yetmezliği” olarak açıklandı.

Arjantin’de savcılar, Maradona’nın ölümünün ardından doktoru nörocerrah Dr. Leopoldo Luque hakkında “taksirle öldürme” iddiasıyla soruşturma başlattı.

Luque’un Buenos Aires’teki muayenehanesi ve evi, pazar sabahı arandı. Soruşturmayı yürüten savcılar, Maradona’nın, Luque ve birkaç başka doktor tarafından bir ay önce beyinden ameliyat edilmesinden sonra yaşadığı iki hafta boyunca bir düzensizlik olup olmadığını araştırıyor.

İlk açıklamalarda Maradona’nın yeğeninin, Maradona’yı salı akşamı (24 Kasım) canlı gördüğü söylenmişti. Ancak en son bakıcısının Maradona’yı çarşamba sabahı saat 06:30’da gördüğü, kendisini kontrol ettiğinde uyuduğu ve düzenli nefes aldığı açıklandı.

Maradona’nın avukatı ise oyuncunun 12 saat boyunca kontrol edilmediğini öne sürdü. Ameliyattan sonra Maradona’nın her saat başı kontrol edilmesi gerekiyordu

“Diego için yaptığım her şey için gurur duyuyorum”

Pazar günü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Luque, muayenehanesinin arandığını onayladı. Savcılık, Maradona’ya ait dosyalara ve elektronik cihazlara el koydu.

Luque gözyaşları içinde herhangi bir yanlış yapmadığını savunarak, “Diego için yaptığım her şey için gurur duyuyorum” dedi. Luque, Maradona’yı bir baba gibi gördüğünü de ekledi.