image

PeyamaKurd - Transfer döneminde 65 milyon Euro karşılığında İngiliz ekibi Manchester United’dan ayrılarak İtalya’nın köklü takımlarından Inter’e transfer olan Romelu Lukaku, transfer süreciyle alakalı medyada çıkan haberlerden ötürü eski takımını suçladı.

NBA takımlarından New Orleans Pelicans oyuncusu Josh Hart’ın LightHarted Podcast’ine katılan 26 yaşındaki futbolcu, takımdan ayırlışında medyada yapılan spekülasyonların etkili olduğunu iddia etti.

Manchester United’dan ayrıldığı dönemle ilgili Lukaku: “Çok fazla şey konuşuldu, kendimi yalnız ve çaresiz hissettim. Kimse bu dedikodulara bir son vermedi. Başlarda iyiydi ama 3-4 haftanın sonunda dayanılmaz olmuştu.”

“Eğer siz birini korumazsanız, tüm bu dedikodular ayyuka çıkar ve sonu gelmez. Onlara, dedikoduları geride bırakmak için ayrılmamızın daha iyi olacağını söyledim...” 

“Pozisyonun için savaşıyorsun ama insanların senin olmanı istedikleri başka bir yer var. Mutluysan bir yolunu bulur ve savaşırsın, 11’de ya da yedekte olman fark etmez. Ama hiç kimse bana gelip artık planlarda olmadığımı söylemedi. Bu durumu 2-3 hafta değerlendirdim ve sonra hepsinin medyada karşıma çıktığını gördüm.”

“Bunu kim sızdırdı? Ben sızdırmadım, menajerim de yapmadı. Nereden geldiğini bilmediğim bir şekilde telefonumda gördüm. Onlara, istenmediğim yerde kalmayacağımı söyledim. Bizler aptal değiliz. Bizi öyle zannediyorlar ama değiliz. Bu şartlar altında çalışamazsınız. Ayrılmam benim için daha iyi olacaktı.” şeklinde konuştu.