image

PeyamaKurd - Bosna Hersek Ligi'nde Velez Mostar ile Borac’ın karşı karşıya geldiği maçta, futbol sahalarında görülmemiş bir olay yaşandı.

Maçın 82. dakikasında ev sahibi takım maçı 2-0 geride götürüyordu. Hakemin verdiği faulden memnun olmayan ev sahibi takımın taraftarları sahaya girerek hakemin üzerine yürüdü.

Güvenlik güçlerinin araya girmesiyle karşılaşma devam etti ve 2-0 sonuçlandı. Maç bittikten sonra ise kan donduran olay yaşandı. Hakemleri taşıyan araba trafikte durdurulup ateşe verildi.

Karşılaşmanın bitiş düdüğünün ardından oyuncular ve hakem heyeti stadyumdan ayrılmak için araçlarına bindi. Maçın 4 hakemi de aynı arabada seyahat ederken trafikte bir grup holiganın saldırısına uğradı. Önleri kesilen hakemlerin arabasına 3 adet meşale ve yanıcı maddeler atıldı. Saniyeler içinde alev alan arabadan zor da olsa çıkan hakemler yanmaktan son anda kurtuldu.

Arabada bulunan 4 hakemden 1 tanesinin yaralandığı öğrenilirken diğer 3 kişinin sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı. Olayla ilgili soruşturma açan emniyet yetkilileri, suçluların yakalanması için harekete geçti.