image

PeyamaKurd - Futbol dünyasına damga vuran Avrupa Süper Ligi'nde ayrılıklar üst üste geldi. Başkan Florentino Perez çöküşün detaylarını anlatırken "Henüz bitmedi" dedi.

Avrupa Süper Ligi'nden ayrılmayan yalnızca 2 takım kaldı. İngiltere'nin ardından İtalya ve İspanya'dan peş peşe ayrılık açıklamaları geldi. Kısa sürede yaşananların ardından organizasyonu başkanı Florentino Perez, gelinen son noktayı anlattı.

El Larguero'ya gündem yaratan açıklamalar yapan Perez şunları söyledi; "Üzgünüm, hayal kırıklığı yaşıyorum. 3 yıldır bu proje üzerinde çalışıyorduk. Şampiyonlar Ligi formatının artık modası geçti. "Hayatımda böylesine organize şekilde saldırı görmedim. Tehditler, küfürler... 6 İngiliz kulübü içinde ilgisi daha düşük olan biri vardı, o da diğerlerini etkilemeye başladı. Korku vardı. 6 İngiliz'den biri tam olarak ikna olmuş değildi."

"Hepinize yalan söylediler" diyen Perez şöyle devam etti: "Yerel liglerin sona ereceği, futbolun doğasının bozulacağı, futbolu öldüreceğimiz söylendi. Bunlar doğru değil. Bu yalanları yayanların kaybetmek istemedikleri ayrıcalıkları var.

"Bu proje işe yaramadıysa, bir başkası yarayacak. Unutmayın, 12 kulüp bağlayıcı bir sözleşme imzaladı. Juventus ve Milan ayrılmadı, Barcelona düşünüyor. Belki biraz değiştirebiliriz. İngiltere ve İspanya'dan en büyük 4 takım girer. Önemli olan büyüklerin oynaması, böylece çocuklar bu maçları izleyecek.

Kimse beni yalnız bırakmadı. Bugün Agnelli ile 3 kez konuştum, benim yanımda. Barcelona benim yanımda. Süper Lig'in öldüğünü düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Ben ne UEFA'dan ne de FIFA'dan korkarım."