image

PeyamaKurd - Avrupa kickboks şampiyonu 40 yaşındaki Frédéric Sinistra, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Salgına yakalanmadan önce, sıkı bir "Koronavirüs inkarcısı" olan Sinistra, salgının gerek olduğuna inanmıyor ve aşı olmayı reddediyordu.

Ünlü sporcu ile ilgili Belçika medyasına göre, dövüş sporlarında dünyanın en önemli sporcuları arasında yer alan ve kickboks dalında 3 kez dünya şampiyonu olan Sinistra, Liege kentindeki bir hastanede geçen hafta hayatını kaybetti.

Belçikalı sporcu, aşı olmayı reddetmişti!

Basına göre, Kickboks dalında Avrupa ve Belçika şampiyonlukları da bulunan Sinistra, "Kovid ve koronavirüs" sözcüklerini ağzına dahi almıyordu.

Salgının çok fazla dikkate alınmaması gerektiğini savunan Belçikalı sporcu, bu nedenle aşı olmayı reddettiği ifade ediliyordu.

Frédéric Sinistra, yaşının ve fiziksel durumunun herhangi bir kovid belirtisine karşı kendisini koruyacağını öne sürüyordu.

"Hastaneye yatmazsan seni çalıştırmam"

Belçikalı kickboksçu, Kasım ayı sonunda koronavirüse yakalandı. Bu nedenle 4 Aralık'ta Fansa'nın Nimes kentinde Fabrice Aurieng ile yapacağı karşılaşma iptal edildi.

Antrenörü Osman Yeğin'in "Hastaneye yatmazsan seni çalıştırmam" tehdidi üzerine Sinistra tedaviyi kabul etti.

"Daha güçlü döneceğim dedi" ama salgına yenik düştü!

Liege kentindeki bir hastanede tedavi altına alınan Sinistra, sosyal medya hesabından, virüs nedeniyle ciğerlerinin olumsuz etkilendiğini belirterek, "Ama daha güçlü döneceğim" mesajını paylaştı.

Ancak doktorların uyarısında rağmen Belçikalı sporcu tedaviye evinde devam etmek istedi.

Evinde oksijen tüpüne bağlanan Frédéric Sinistra, 13 Aralık'ta Facebook hesabına, "Desteğiniz için teşekkürler. Olması gerektiği gibi evde iyileşiyorum. Bin kat daha güçlü döneceğim" diye yazdı.

Eşi, Kovid-19'dan öldüğüne inanmıyor!

Belçikalı sporcu, bu mesajın ardından 16 Aralık'ta solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Sinistra geçen Salı günü toprağa verildi.

Sinistra'nın Instagram hesabından bir mesaj paylaşan eşi ise, kocasının Kovid yüzünden ölmediğini savunarak, "Başına gelenlerin korku yaymak ve aşıyı zorlamak için kullanılmasını asla kabul etmezdi" dedi.