image

PeyamaKurd - Futbol kariyerinin 31. transferini gerçekleştiren 44 yaşındaki Uruguaylı golcü Sebastian Abreu, Uruguay ekibi Sud America'ya imzasından sonra "Heyecanım ilk günkü gibi. Ben futbol için doğmuşum"açıklamasında bulundu.

Tecrübeli futbolcu Abreu, Uruguay Milli Takımı için 70 mücadeleye çıkıp 26 gol attı. Kariyerinde hedeflerinin arasında tekrar Milli Takım'a girmek isteyen Abreu böylece en fazla takım değiştiren oyuncu olma özelliğine kavuştu.

Sebastian Abreu, 27 senedir aktif futbolculuk kariyerinde 44 yaşında 31. transferini gerçekleştirdi.

Uruguaylı oyuncu, son olarak ülkesinin takımlarından Sud America ile yaptığı anlaşmada, "İlk günkü gibi heyecanlıyım. Ben futbol için doğmuşum. Belki yeniden Uruguay forması da giyerim, hayat bu" sözlerine yer verdi.

Tecrübeli futbolcu Abreu'nun formasını giydiği takımlar ise şöyle:

Defensor, San Lorenzo, Deportivo La Coruna, Gremio, Nacional, Cruz Azul, America de Cali, Tecos, Sinaloa, Monterrey, San Luis, UANL, River Plate, Beitar Jarusalem, Real Sociedad, Aris, Botafogo, Figueirense, Rosario Centrali Aucas, Sol de America, Sante Tecla, Bangu, Central Espanol, Puerto Montt, Audax Italiano, Magallanes, Rio Branco, Boston River, Athletic Club-MG, Sud America