image

PeyamaKurd - Ramazan’da yavaşlayan metabolizma hızını bayramda artırırken oluşabilecek sindirim problemlerinden korunmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Peki bayramda nasıl beslenmeliyiz ve aldığımız fazla kilolardan nasıl kurtulabiliriz?

Eğer ki Ramazan ayını fazla kilolarınız ile tamamlamışsanız, kendiniz için metabolik hızı artırmaya yardımcı olacak bir detoks programı uygulayabilir ve bu yöntemle fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ramazan sonrası metabolizmamız yavaşladığı için, bayramda beslenmemize dikkat etmeliyiz. Uzun süreli açlık ve iki öğüne düşen beslenme düzeninden çıkarak normal beslenme düzenine geçerken aşırı yemekten kaçınmalıyız.

Bayram sabahı bizleri karşılayan envai çeşit kahvaltı sofraları ve günün devamında aile ziyaretlerinde ikram edilen tatlılara, sindirim sistemimizi ve kan şekerimizi etkilemesi adına daha özenli yaklaşmalıyız.

Misafirliklerde her ikram edilen yiyeceği, yemek zorunda değilsiniz. Kırmadan reddetmenin yollarını bulmalısınız.

Bayramdan itibaren eski düzeninize dönerek üç ana öğün ve iki ara öğün şeklinde bir düzen oturtup, metabolizma hızınızı tekrar artırmaya yönelmelisiniz.

Eğer ki Ramazan ayını fazla kilolarınız ile tamamlamışsanız, kendiniz için metabolik hızı artırmaya yardımcı olacak bir detoks programı uygulayabilirsiniz.