image

PeyamaKurd - Uzmanlar, “Arı sütü özel bileşimiyle; içeriğindeki protein, vitamin, mineral ve değerli yağ asitleriyle çocuklarda hem bedensel hem de zihinsel gelişime destek oluyor" diyor.

Arıların yavru arıları beslemek için kendi vücutlarından salgıladığı değerli bir ürün olan arı sütü çocuk sağlığı ve beslenmesinde önemli bir yere sahip. Arı sütü, işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladığı, kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesinde kullanılan doğal bir arı ürünüdür.

100 gramında yaklaşık 15 gram protein içerir. Ayrıca, B grubu vitaminleri (B1, B2, B3, B5, B6), biotin, folik asit ile magnezyum, çinko ve demir mineralleri açısından zengindir. Arı sütünün bileşiminde, başka herhangi bir gıda maddesinde bulunmayan; royalaktin denilen özel bir protein ve 10-HDA adında değerli bir yağ asidi bulunur

Arı sütü özel bileşimiyle; içeriğindeki protein, vitamin, mineral ve değerli yağ asitleriyle çocuklarda hem bedensel hem de zihinsel gelişime destek oluyor. Ayrıca, iştah düzenleyici etkiye sahip. Çocukların sağlıklı büyüme gelişimlerine ve beslenmelerine katkıda bulunmak ebeveynler için çok önemli.