image

PeyamaKurd - Efsane film Matrix serinden Cuma günü vizyona girecek olan 'The Matrix Resurrections'ın başrol oyuncusu Keanu Reeves'in kazancı gündeme oturdu.

Keanu Reeves'in 'Matrix' serisinden aldığı ücretin yaklaşık 35 milyon dolar olduğu açıklandı.

Reeves'in başrolündeki 'Matrix' filmi yıllar sonra beyazperdeye dönmek için gün sayarken Cuma günü vizyona girecek olan 'The Matrix Resurrections', HBO Max platformunda da yayınlanmaya başladı.

Keanu Reeves'ın maaşı 35 milyon dolara ulaştı

Efsane yapım serinin başrol oyuncusu Keanu Reeves'in kazancını gündeme taşındı. HBO Max platformu, Kanadalı aktörün bugüne kadar oynadığı dört filminden elde ettiği kazancı açıkladı.

HBO Max'e göre, 1999 yapımı 'Matrix' serisinin ilk filminde ön ödeme olarak 10 milyon dolar alan Keanu Reeves, yüksek gişesi sonunda maaşını 35 milyon dolara tamamladı.

"İki film gişesinden toplamda 120 milyon dolar kazandı"

Ünlü oyuncu Reeves'in serinin ikinci ve üçüncü filmlerinden aldığı ücret tam olarak bilinmiyor.

Celebrity Net Worth adlı site, 57 yaşındaki yıldızın bu iki filmin gişesi ve DVD satışları dahil 120 milyon kazandığını yazdı.

'Matrix 4' filminden ilk ödeme olarak 12 ila 14 milyon dolar kazandığı belirtilen Reeves'in gişe rakamları sonrası da yapımın hasılatına göre ek kazanç elde etmesi bekleniyor.