image

PeyamaKurd - Netflix’in en çok izlenen yapımı Squid Game’in yaratıcısı Hwang Dong-hyuk kendisinin bu başarıdan sanıldığı kadar pay almadığını söyledi.

Pek çok ülkede kısa sürede gündem yaratarak Netflix'in en çok izlenen dizisi olan Squid Game, şirkete yaklaşık 8.5 milyar TL kâr sağladı. Dizinin yaratıcısı Hwang Dong-hyuk ise kendisinin bu başarıdan sanıldığı kadar pay almadığını söyledi. Dong-hyuk, "O kadar zengin değilim" dedi.

Dizi ekonomik olarak da Netflix’e büyük katkı sağlarken, sızan bilgilere göre 9 bölümlük dizinin maliyetinin 15.5 milyon sterlin (204 milyon TL) olduğu öğrenildi.

Netflix’in abone sayısını 4.4 milyon artıran dizinin getirdiği kârın ise yaklaşık 650 milyon sterlin (8.5 milyar TL) olduğu öne sürülüyor.

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden The Guardian, dizinin yaratıcısı Hwang Dong-hyuk’la Squid Game’in başarısını konuştu.

Netflix’in elde ettiği başarı ve inanılmaz kârın kendisini sanıldığı kadar etkilemediğini belirten 50 yaşındaki Hwang, dizide birinci olan yarışmacı kadar zengin olup olmadığı yönündeki soruya, “O kadar zengin değilim ama masaya yeterli yemek koyacak kadar gelirim var. Netflix’in bana bonus ödediği falan yok. Netflix orijinal sözleşmede yazan parayı ödedi” dedi.