image

PeyamaKurd - ABD'li oyuncu Matthew McConaughey, politikaya atılacak bir sonraki ünlü olabilir. Bir radyo programına katılan Oscarlı oyuncu, Teksas Valiliği’ne aday olmayı düşünüp düşünmediği sorusu üzerine “Bu bana bağlı değil, halka bağlı" diye yanıt verdi.

Dallas Buyers Club (Sınırsızlar Kulübü) ve Magic Mike (Striptiz Kulübü) gibi filmlerin yıldızı McConaughey, Hugh Hewitt'in sunduğu bir radyo programında, politikadan bahsederken siyasete atılma fikrine tamamen karşı çıkmadı.

“Bana değil halka bağlı”

Texas valiliğine ya da başka herhangi bir siyasi makama aday olup olmayacağı sorulan aktör, "Yani o bana bağlı değil. Benden çok halka bağlı" diyen McConaughey, "Bakın, politika şu an bana bozuk bir iş gibi görünüyor. Politika, amacını yeninden tanımladığında, çok daha fazla ilgimi çekebilir" ifadesini kullandı.

Oscarlı oyuncu, hala siyasette gerçekten ne kadar başarılı olabileceğini sorguladığını, bu yolda hedeflerine ulaşmak için en iyi donanıma sahip olup olmadığını bilmediğini de vurguladı.

“Siyasete girerse, bu alanda birkaç oyuncdan biri olacak”

2013 yılında 'Dallas Buyers Club' filmindeki rolünden dolayı Oscar'ı kazanan oyuncu, siyasete atılması halinde, ABD'de politikaya atlayıp ya da siyasi bir makamı elde eden birkaç oyuncudan biri olacak.

Son başkanlık seçimlerini kaybeden mevcut ABD Başkanı Donald Trump, eski Kaliforniya Valisi Arnold Schwarzenegger, eski Carmel Belediye Başkanı Clint Eastwood ve eski Minnesota Valisi Jesse Ventura, şöhret dünyasından politikaya geçiş yapan ünlüler arasında yer alıyor.