image

PeyamaKurd - Spacex ve Tesla'nın kurucusu dünyaca ünlü iş insanı Elon Musk, yeni yaptığı bir açıklamada insanlığın hemen Mars'a gitmezse yok olma riski ile karşı karşıya olduğunu ileri sürdü.

Katıldığı bir programda konuşan iş insanı Elon Musk, daha önce de Bitcoin hakkında yaptığı açıklama sebebiyle gündemde yerini korumuştu.

Açıklamaları ile gündemi sarsan Musk, insalık neslinin tükenmesini istemiyorsa Mars'a bir an önce gidip koloni kurmamız gerek sözlerini kullandı.

Mars'a gitme hırsını bir kez daha kanıtlayan ünlü iş insanı, neslimizin tükenmeden önce 'Mars'ı keşfetmemiz' gerektiğine dikkat çekti.

Dünyaca tanınan milyarder Musk konuşmalarında aynı zamanda sadece bu sözleri sarf ederken, aynı zamanda gelecek yıllarda Ay'da üs kurmanın insanlığın atacağı en mantıklı adım olacağına dikkat çekti.

Öte yandan Musk, Mars'ta koloni kurma fikrine her zaman sıcak bakan ve konu hakkında çalışmalar yürüterek, Mars'ta şehir kurmanın önemli bir adım olduğunu ve hedefinin tam da bu olduğunu belirtti.