image

PeyamaKurd - ABD eski Başkanı Donald Trump’ın 2017-2021 arasındaki başkanlığı döneminde ailesinden iki kadının kendilerini koruyan ajanlarla ilişki yaşadığı ileri sürüldü.

Ortaya çıkan iddianın ABD’de Pulitzer ödüllü gazeteci Carol Leonnig’in kitabında yer aldığı belirtildi. Gelecek hafta piyasaya çıkması planlanan Kitaba göre, eski başkanın oğlu Donald Trump Jr’dan 2018’de boşanan Vanessa Trump, aileyi koruyan ajanlardan biriyle ilişki kuruyordu.

Kitabı yazan gazeteci Leonnig, iddia ile ilgili ajanın o sırada Vanessa Trump’ın resmi koruyucusu olmadığı için disiplin cezasına çarptırılmadığını ileri sürdü.

"Gizli servis şefleri, Trump'ın kızı ile ilgili endişendi"

Amerikan basınında yer alan habere göre; gazeteci yazar Leonnig, Trump’ın kızlarından Tiffany Trump ’ın da erkek arkadaşından ayrıldıktan sonra bir gizli servis ajanıyla sıradışı bir şekilde yalnız kalmaya başladığını kaleme aldı.

Leonning, çıkacak olan kitabında, “Gizli servis şefleri, Tiffany’nin uzun, esmer ve yakışıklı ajana ne kadar yaklaştığı konusunda çok endişelendi ” sözlerini kullandı.

"Tiffany Trump ve ajanlar ifade verdi"

Ayrıca Leonning, ajanların korudukları kişilerle gönül ilişkileri kurmalarının, bu tür duyguların görevlerini gölgeleyebileceği endişesiyle yasaklandığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

"İlişkiden kaygılanan yetkililer, Tiffany ile ajanın ifadelerine başvurdu. Ajan bu sırada görevinden uzaklaştırıldı. Tiffany Trump ile söz konusu yakışıklı ajan ifadelerinde aralarında istenmeyen bir şey olmadığını, koruma görevinin doğası gereği birlikte vakit geçirdiklerini öne sürdü. Bu savunmanın ardından ajan tekrar Tiffany Trump’ı koruma görevine atandı."