image

PeyamaKurd - 131 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengini olan Jeff Bezos, roman yazarı olan eşi MacKenzie Bezos ile yaptığı 35 milyar dolarlık anlaşmayla boşandı. Dört çocuğunun annesi ve 25 yıllık eşinden boşanan Jeff Bezos'un, Fox TV'nin eski spikerlerinden Lauren Sanchez ile ilişkisi olduğu biliniyor

Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengini kabul edilen  Jeff Bezos (55), karısı MacKenzie Bezos'a (48) boşanma anlaşması olarak 35 milyar  dolar ödemeyi kabul etti. 

BBC'nin haberine göre, çift boşanma anlaşmasında, MacKenzie'nin,  dünyanın en değerli markası konumundaki internet perakende satış devi Amazon'da  35,6 milyar dolar değerinde hissesini koruması konusunda mutabık kaldı.

Anlaşmaya göre MacKenzie, Washington Post gazetesi ile uzay seyahat  şirketi Blue Origin'deki hisselerini devredecek.

Boşanma anlaşmasının detaylarına ilişkin bilgi verilmezken, taraflar  Twitter hesaplarında birbirleri için olumlu yorumlar içeren mesajlar paylaştı.

Jeff Bezos'un Seattle'da 1994'te evlerinin garajında kurduğu Amazon'un  ilk çalışanlarından biri yazar eşi MacKenzie olmuştu. 1993'te evlenen çiftin 4  çocuğu bulunuyor.

Forbes dergisine göre, Amazon'daki hisseleri, MacKenzie Bezos'u  dünyanın en zengin 3. kadını yaparken, Jeff Bezos dünyanın en zengin kişisi  olmayı sürdürecek.

Jeff Bezos'un sadece Amazon'daki hisseleri 107 milyar dolar değerinde.