image

PeyamaKurd - Batı Kürdistan'ın (Rojava) Efrin kentinin Mabata ve Bülbül ilçelerinde Türkiye destekli El Şam ile Feylak Şam gruplarına yönelik saldırıları Halk Savunma Birlikleri (YPG) üstlendi.

YPG’nin yaptığı saldırılara ilişkin, Mabata bölgesine giden yolda 19 Ağustos'ta kurulan pusuda, El Şam Cephesi’nin paralı askerlerinden biri olduğu belirtilen Muhammed Erduan öldürüldü. İkinci bir diğer saldırısı ise 24 Ağustos'ta Bülbül ilçesinde Feylak Şam grubunun bir üyesi olan Halid Kadir (Ebu Muhammed el-Şamali) öldürüldü.

Her iki gruba yapılan saldırıyı üstlendi

Saldırılara yönelik YPG Basın Merkezi’nin açıklamasında, “19 Ağustos tarihinde bir birliğimiz Efrin’e bağlı Mabata ilçesi yolu üzerinde el Şam çete grubuna ait bir araca yönelik etkili bir eylem gerçekleştirmiştir. Eylem sonucunda Muhammed Erduan isimli çete üyesi öldürülmüştür. 24 Ağustos tarihinde bir birliğimiz tarafından Efrîn’e bağlı Bilbilê ilçesi kırsalında Feylaq Şam çete grubuna ait bir başka araç pusuya düşürülmüştür. Eylem sonucunda ilçedeki yol kontrol noktalarının sorumlusu olan Ebu Muhammed el Şemali kod isimli Halit Kadir öldürülmüş ve silahı ele geçirilmiştir” ifadeleri yer aldı.