image

Kosret Resul’a yakın bir yetkili, geçen Pazartesi günü 05-03 2018 Süleymaniye’de Kürdistan Yurtseverler Birliği kadroları adına toplanan kişilerin, Şehnaz İbrahim Ahmed tarafından bir araya getirildiklerini açıkladı.

PeyamaKurd-Kosret Resul’a yakın bir yetkili, geçen Pazartesi günü 05-03-2018 Süleymaniye’de Kürdistan Yurtseverler Birliği kadroları adına toplanan kişiler, Şehnaz İbrahim Ahmed tarafından bir araya getirildiklerini açıkladı.

Sözkonusu YNK’li yetkili, Kendi örgüt durumlarından endişe ettiklerini, partinin prensip ve esaslarını, örgütsel çalışmalarını gözardı eden kişiler karşısında konuşamadığını söyledi. 

Konuşmasının devamında, her örgütün kendine bağlı özel kurum ve parti organlarına sahip olduğunu, ve bu kurumlar tarafından toplantı ve tutum belirlenmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, “bugün ortaya çıkan durum, kargaşa yaratmaktır, bunun arkasında Şehnaz İbrahim Ahmed ve grubu vardır” dedi.

Kosret Resul’a yakın olan yetkili, bu süreçte bazı kişileri toplayarak gürültü çıkartmak yerine, realiteye uygun, mantıkla hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Yetkili ayrıca, bu durumun yeni değil, 1966 dan beri İbrahim Ahmed’ın ailesinden çektiklerni de saklamadı.

Geçen Pazartesi günü yapılan toplantıda Şehnaz İbrahim Ahmed hazır bulunmuş, Hero İbrahim Ahmed kanadına bağlı olan kadrolar, Politbüro’yu kapatıp Kosret Resul ve Mele Bahtiyar’ı döverek kovacakları şeklinde tehditlerde bulunmuşlardı.