image

PeyamaKurd - Kürdistan Demokrat Partisi’nin ( PDK) 72’nci kuruluş yıldönümüne ilişkin YNK politbürosundan bir kutlama mesajı gönderildi.

PDK’nin 72’nci kuruluş yıldönümüne ilişkin mesaj yollayan YNK, "Sayın PDK Genel Başkanı Mesud Barzani ve politbüro üyeleri en sıcak duygularımızla sizi selamlıyoruz. Mücadeleci PDK'nin kuruluş yıldönümünü kutlamaktan mutluluk duyuyoruz" ifadelerine yer verdi.

YNK tarafından PDK’ye gönderilen mesajda şu ifadeler yer aldı, “2. Dünya savaşı sonrası bundan 72 yıl önce kurulan PDK Kürt siyasi hareketlerin en iyi öncüsü konumundaydı. Doğu Kürdistan Cumhuriyet deneyimin yardımlarıyla başlayan parti kuruluşu Eylül Devrim'inde tarihi bir rol üstlendi. Cezayir ihaneti ve yeni devrim sonrası devrimin zor şart ve durumlarında dahil PDK yine önemli rol aldı. Kürdistan Bölgesi'nin şu anki kazanımlarının çoğu ortak ittifaklarımızla elde edildi. YNK olarak bu kutsal gününüzü bir fırsat olarak görüyor ve yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübelerle Kürdistan, Irak ve bölgede ortak çalışma yürütmeye hazır olduğumuzu belirtiyoruz. İlk etapta, yolsuzluğun ortadan kaldırılması ve yasal sistemin hâkim kılınması konusunda bir şeyler yapılmalı.”