image

PeyamaKurd - Doğu Kürdistan için ortak bir cephenin kurulmasının önemli olduğunu ve bunun adımlarını attıklarını ifade eden Kürdistan Özgürlük Partisi’ne (PAK) bağlı Rojhilat Peşmergeleri Komutanı Hüseyin Yezdanpena, ABD ile İran arasında yaşanan krizin tüm Kürtler için bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Hollanda’nın Arnhem kentinde Kürdistan ve bölgede yaşanan son gelişmelerle ilgili seminer veren Yezdanpena, Kürdistanlı parti temsilcilerinin de katıldığı seminerin ardından Doğu Kürdistan için ortak bir cephenin kurulmasının önemli olduğunu ve bunun adımlarını attıklarını vurguladı.

Yezdanpena, ABD ile İran arasında yaşanan krizin tüm Kürtler için bir fırsat olduğunu belirterek, bölgede yaşanan gelişmelerle birlikte Kürtlerin haklarını elde edebilmeleri için bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

Diğer taraftan Yezdanpena, Kürtlerin aralarındaki görüş ayrılıklarını bir tarafa bırakıp ortak bir cephe kurmasının önemine değinerek, Doğu Kürdistanlı siyasi güçler arasında ortak cephe çalışmalarının ilk adımlarını attıklarının altını çizdi.