image

PeyamaKurd - Ezidilere uygulanan katliamın "jenosit" olarak kabule dilmesi gerektiğini belirten Kürdistan Hükümeti’nin Washington Temsilcisi Beyan Sami Abdulrahman yaptığı açıklamada, “Bunun için elimizde çok sayıda belge var” ifadesini kullandı.

Söz konusu Ezidilere uygulanan katliama ilişkin, Terör örgütü IŞİD tarafından Ezidiler’e yönelik katliamın 4’üncü yıldönümü vesilesiyle Washington’da bir panel gerçekleşti. Panelde bir konuşma yapan Kürdistan Hükümeti’nin Washington Temsilcisi Beyan Sami Abdulrahman, Şengal bölgesinin henüz patlayıcılardan temizlenmediğini ifade etti.

Şengalli göçzedelerin geri dönmesi için çaba

Sami Abdulrahman, Şengalli göçzedelerin geri dönmesi için daha fazla çaba sarf edilmesi gerektiğini vurgulayarak, Ezidilere uygulanan katliamın "jenosit" olarak kabul edilmesi için çabaların sıklaştırılması gerektiğini dile getirdi.

Öte yandan Beyan Sami Abdulrahman, uluslararası kamuoyuna seslenerek, "Ezidiler katliamı "jenosit" olarak kabul edilme, bunun için elimizde çok sayıda belge var. İsteyen uluslararası kurumla paylaşmaya hazırız” şeklinde konuştu.