image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani, Erbil ile Bağdat arasındaki anlaşmanın Irak’ın istikrarına hizmet edeceğini ifade etti.

Kürdistan Bölgesi Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani, Bağdat’tan Fransa-Irak İş Konseyi’nin online toplantısında yaptığı açıklamada, Kürdistan Bölgesi’nin yabancı yatırımcılar için güvenli bir yer olduğunu belirtti.

Başbakan Yardımcısı Talabani açıklamasında, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin reformlarının yabancı şirketlerin çalışması için daha iyi bir zemin sunduğunu dile getirdi.

Buradaki açıklamasında, Kürdistan Hükümeti'nin gerçekleştirdiği reformlarla yabancı yatırımcıların Kürdistan Bölgesi’ne daha çok yönelmesini hedeflediklerini vurgulayan Talabani, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin tarım ve sanayi alanında gelişmeye önem verdiğini vurguladı.

Ayrıca Talabani, Fransız şirketlerin her iki alanda Kürdistan Bölgesi’nde yatırım yapabilme imkanına sahip olduklarını belirterek, yabancı yatırımcıyı çekmek için siyasi istikararın olmasının önemli olduğunu ve Erbil ile Bağdat arasında varılacak anlaşmanın tüm Iraklıların çıkarına olacağını kaydetti.