image

PeyamaKurd - Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı yetkilileri ile Peşmerge Bakanlığı heyeti, son dönemde artan terör örgütü IŞİD saldırılarını ve saldırılara karşı alınacak önlemleri masaya yatırdı.

Yapılan toplantı ile ilgili Irak Güvenlik Medya Hücresi'nden yapılan açıklamaya göre Genel Sekreter Cebbar Yawer başkanlığındaki Peşmerge Bakanlığı heyeti, Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, her iki taraftan da üst düzey askeri yetkililer ve Uluslararası Koalisyon temsilcileri de katılırken, son dönemde artan IŞİD saldırıları ve saldırılara karşı alınacak önlemler konuşuldu.

"Taraflar, işbirliği ve istihbaratta uzlaşıldı"

Irak Güvenlik Ağı'nın açıklamasında “Başta Kürdistan idaresi dışındaki Kürdistani bölgeler olmak üzere IŞİD teröristlerinin saldırına karşı Irak ile Kürdistan Bölgesi güçleri arasında ortak tutum ve stratejinin güçlendirilmesine vurgu yapıldı” sözlerine yer verildi.

Ayrıca yayımlanan açıklamada, “Taraflar arasında daha fazla işbirliği ve istihbarat paylaşımı konusunda uzlaştı” ifadeleri kullanıldı.

Terör örgütü IŞİD’in Mahmur yakınlarındaki Xidirce köyünde dün düzenlediği saldırıda, 10 Peşmerge ve 3 sivil şehit düşmüştü.