image

PeyamaKurd -Yapılan son saldırılar sonrası Peşmerge Bakanlığı, tüm Peşmerge komutanlarını IŞİD’e karşı yeni savaş planı çerçevesinde mücadele etme ve mevzilerini güçlendirmekle görevlendirdi.

Peşmerge komutanlarıyla bir araya gelen Peşmerge Bakanı Şoreş İsmail, terör örgütü IŞİD’e karşı kapsamlı operasyonu gerçekleştirilmesini masaya yatırdı.

Toplantı ile ilgili açıklama bulunan Peşmerge Bakanlığı, son IŞİD saldırılarında şehit olan Peşmergelerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulunulurken, IŞİD’in saldırılarını artırmasının ardından tüm Peşmerge komutanlarının yeni savaş planı çerçevesinde mücadele etme ve mevzilerini güçlendirmekle görevlendirildiğini duyurdu.

AçıklamadaPeşmerge tugaylarının taleplerini karşılamak için çabaların artırılacağının belirtilerek, şehit düşen Peşmergelerin intikamı alınıp, IŞİD tamamıyla kırılana kadar durulmayacağı kaydedildi.

Ayrıca Bakanlığın açıklamasında, Peşmerge ile Irak ordusu arasındaki ilişkilerin ortak güvenlik merkezlerinin kurulmasının ardından arttığı ve her iki gücün birlikte güvenlik boşluğunun olduğu bölgeleri savunmasının beklendiği vurgulandı.