image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ve Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani'den Ramazan Bayramı mesajı yayımlandı.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, bayramın kötülüklerin son bulması ve barışın hakim olmasına vesile olması temennisinde bulundu.

Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Başbakan Mesrur Barzani, Kürdistan, Irak ve dünyadaki Müslümanların, Peşmerge, asayiş güçleri ve şehit ailelerinin bayramını tebrik etti.

Tebriklerin iletildiği bayram mesajında Başbakan şu ifadelere yer verdi:

“Yüce Allah’ın tüm kesimlerin orucunu kabul etmesini niyaz ediyorum. Bu bayramın kötülüklerin son bulduğu hayırlara, güzelliklere, özellikle Kürdistan Bölgesi’ndeki bileşenleri arasında barışa vesile olmasını diliyorum."

Ayrıca mesaında koronavirüs salgını tehlikesinin devam ettiğini ve vatandaşların sağlık kurallarına riayet etmesi çağrısı yapan Başbakan mesajının sonunda “Bayramınız kutlu olsun, Kürdistan her daim huzurlu ve istikrarlı olması dileğiyle” sözlerini kullandı.

Öte yandan Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Ramazan Bayramı’nın gelişi dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

Neçirvan Barzani mesajın, “Kürdistan, Irak ve dünya Müslümanlarının Ramazan Bayramı’nı sıcak bir şekilde kutluyorum. Özellikle de şehitlerin onurlu ailelerinin bayramını tebrik ediyorum” diyerek, bayramın herkes için iyilik, güzellik ve mutluluk getirmesini temenni etti.