image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ve Başbakan Mesrur Barzani, partinin 75’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Neçirvan Barzani Kutlama mesajında, “KDP, Kürdistan halkının özgürlük mücadelesinin canlı ve toplumsal bir öncüsüdür” dedi.

Neçirvan Barzani mesajının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün, açık ve kapalı geçen çok farklı çalışma evreleri ardından KDP yine Kürdistan halkının özgürlük mücadelesinin öncüsü konumundadır. Bu vesileyle, KDP’nin önderi ve kurucusu Ölümsüz Barzani (Mele Mustafa Barzani) ve arkadaşlarının ruhlarını saygı ve hürmetle selamlıyoruz.”

Kürdistan Bölgesi’ndeki farklı fikir ve siyasi düşüncelerin bir zenginlik olduğunun altını çizen Neçirvan Barzani, bunun gelişmenin, birlik ve beraberliğin önünde bir engel olmadığını kaydetti.

Başbakan: KDP bugün Kürdistan, Irak ve bölgenin en büyük partisidir!

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani ise yayımladığı kutlama mesajında "KDP bugün Kürdistan, Irak ve bölgenin en büyük partisidir" ifadesini kullandı.

Başbakan mesajında, “Kürdistan Demokrat Partisi’nin 75’inci kuruluş yıldönümü ve ulusal lideri Sayın Başkan Mesud Barzani’nin doğum günü vesilesiyle Sayın Başkan Barzani’yi, Kürdistan Demokrat Partisi’nin tüm üye ve taraftarlarını, onurlu şehit ve Enfal ailelerini, kahraman Peşmergeleri ve tüm vatansever ve mücadeleci Kürdistanlıları en içten duygularla kutluyorum” ifadesini kullandı.

KDP tarihinin; bedel, mücadele, topraktan ve Kürdistan halkından kopmama ve her türlü baskı altında Kürdistani meselelerde taviz vermemenin tarihi olduğunu belirten Başbakan mesajının devamında şu ifadeleri kullandı:

“KDP bugün Kürdistan, Irak ve bölgenin en büyük partisidir. Her zaman tabanı, ulusal sloganı ve vatanına karşı dürüst olmuş, kaynağını Sayın Başkan Barzani’nin hakimiyetle dolu geçmişinden alan bilgece bir siyasete sahip olmuştur.

KDP’nin 75’inci kuruluş yıldönümünü kutladığımız bugünde, KDP’nin mesaj, çalışma programı ve ulusal hedefleri her zamankinden güçlü ve susamışlıkla mücadeleye devam edilmektedir. Ulusal kazanımlarımız ve Kürdistan Bölgesi’nin siyasi süreci ve demokrasisini korumakla ortaya çıkan büyük gurur da bu yolda birçok bedel veren KDP’nin payına düşmektedir.”

“KDP her geçen gün Kürdistan halkının güvenini daha çok kazanmakta”

Mesajında KDP’nin mücadele ve çalışma alanı hakkında bilgi paylaşan Başbakan, KDP’nin her geçen gün Kürdistan halkına daha çok güven verdiğini belirterek şöyle devam etti:

“Şüphesiz KDP’nin mücadele ve çalışma kervanı, Kürdistan halkının özgürlük hareketinin öncülüğüyle, Kürdistani taraflarla çalışma ve işbirliği içinde, anayasal hak ve ulusal meseleler ve birlikte yaşam kültürünün daha da geliştirilmesi ile barışçıl ve bir Kürdistan’ın kurulması yolunda devam etmektedir. KDP her geçen gün daha fazla Kürdistan halkının güvenini kazanmakta ve direnç gösteren Kürdistan halkına hizmet için daha fazla çaba göstermektedir.

16 Ağustos’un yıldönümünde, KDP’nin kurucusu ve ulusumuzun babası Ölümsüz Mustafa Barzani ve daimi lider Şehit İdris Barzani ile tüm Kürdistan şehitlerinin mücadelesini saygı ve minnetle anıyoruz.”