image

PeyamaKurd - Ezi Orucu Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, “Kaçırılmış ve kayıp Ezidi kardeşlerimizi kurtarmak için çabalarımızı sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani mesajında, “Ezidi Miri, Baba Şeyh, Ezidi Ruhani Meclisi, Kürdistan, Irak ve dünyadaki Ezidi kardeşlerimin bayramını kutluyorum” diyerek, bayramın Ezidiler için huzur ve esenliğe vesile olmasını diledi.

"Ezidi kardeşlerimiz hala kamplarda yaşıyor"

Neçirvan Barzani, binlerce Ezidi'nin yerinden edilmiş olduğunu vurgulayarak şu sözlere yer verdi:

“Maalesef bir başka bayramda da Ezidi kardeşlerimiz hala kamplarda yaşıyor. Kalbimiz onlarla ve onların durumunu yakından takip ediyoruz. Onların bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."

"Akibetlerini ortaya çıkarmak için çabalayacağız"

Kayıp olan Ezidilerin akıbetlerini bilinmediğini vurgulayan Neçirvan Barzani, “Bu vesileyle bir kez daha bütün Ezidi kardeşlerimi temin ederim ki kaçırılmış ve kayıp Ezidi kardeşlerimizi kurtarmak ve akıbetlerini ortaya çıkarmak için çabalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

"Hükümet Ezidileri desteklemeye devam edecek"

Ezi Orucu Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başbakan Mesrur Barzani ise "Kürdistan Bölgesi Hükümeti, Ezidi kardeşlerimize hizmet etmeye ve onların hak ve taleplerini desteklemeye devam edecek" dedi.

Ayrıca Başkan Barzani mesajında, “Ezi Orucu Bayramı dolayısıyla Ezidi Miri, Baba Şeyh, Ezidi Ruhani Meclisi ile Kürdistan ve dünyadaki Ezidi kardeşlerimi en içten dileklerimle kutluyorum” diyerek, bayramın Ezidiler için huzur ve güzellik içinde geçmesi temennisinde bulundu.