image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ve Başbakan Mesrur Barzani, Çarşema Sor Bayramı’nın gelişi dolayısıyla Ezidi Kürtleri kutlayarak mesaj yayımladı.

Neçirvan Barzani yayımladığı açıklamada, terör örgütü IŞİD tarafından kaçırılmış Ezidilerin kurtarılması içi ne gerekiyorsa yapılacağını ifade etti.

Yazılı açıklama yayımlayan Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, “Kürdistan ve dünyadaki tüm Ezidi kardeşlerimin yılbaşı (Çarşema Sor) Bayramı’nı kutluyorum” ifadesini kullandı.

Neçirvan Barzani, terör kurbanlarının yakınları ve halen kamplarda yaşayanları özel olarak kutladığını kaydederek, gelecek bayramların daha iyi şartlarda kutlanmasını dilediğini kaydetti.

"Göç edenlerin geri dönüşleri için elimizden geleni yapacağız"

Çarşema Sor vesilesiyle Kürdistan ve tüm dünyadaki Ezidileri tebrik eden Başbakan Mesrur Barzani, “Göç eden Ezidilerin geri dönüşünü sağlamak için elimizden geleni yapacağız” sözlerine yer verdi.

Başbakan mesajında, Kürdistan ve tüm dünyadaki Ezidileri tebrik ettiğini ifade ederek, “Umarım yeni yıl neşe ve mutluluk getirir; acıların ve hastalıkların son bulmasına vesile olur” açıklamasında bulundu.