image

PeyamaKurd - 22 Nisan Kürt Gazeteciliği Günü vesilesiyle mesaj yayımlayan Kürdistan Başkanı Neçirvan Barzani, “Gazetecilere ve özgür basın çalışmalarına her zaman olduğu gibi desteklerimizi tekrarlıyoruz” ifadesini kullandı. 

Kürdistan Başkanı Neçirvan Barzani, 22 Nisan Kürt Gazeteciliği’nin 122’inci yıldönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı paylaştı. 

Mesajında, “Kürt Gazetecilik Günü ve Kürdistan Gazetesi’nin birinci sayısının 122’inci yıl dönümü ve Kürdistan Gazeteciler Sendikasının 22’nci yıl dönümü vesilesiyle Kürdistanlı gazetecileri en içten dileklerimle kutluyorum. Gazetecilere ve sendikalarına başarılar diliyorum” diyen Neçirvan Barzani şu paylaşımda bulundu: 

Kürdistan ve dünyanın koronavirüs tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı zorlu bir dönemde bu anmayı gerçekleştiriyoruz. Gazeteciler ve medya çalışanlarının virüsten korunmaya ilişkin yayınladıkları sağlık uyarıları ve vatandaşlara alınan önlemlere uyma konusunda yaptıkları teşviklerin önemli bir etkisi vardı ve bu çalışmalarını önemli görüyoruz. İnsanlığın bir an önce bu salgından kurtularak, Kürdistan ile dünyada hayatın normalleşmesini umut ediyorum. 

Bu vesileyle gazetecilere ve özgür basın çalışmalarına her zaman olduğu gibi desteklerimizi tekrarlıyoruz. Gazetecilerden hep birlikte sorun ve olaylara sorumlu yaklaşmalarını bekliyoruz. Her zaman doğru bilgi ulaştırma, toplumsal barışımızı koruma, siyasi istikrar ve ülke ve halkımızın yüksek çıkarlarını göz önüne alan sesler olun. 

Şehit gazeteciler ve Kürdistan gazeteciliğini daha yükseklere taşımak için canını feda eden öncü gazetecilerin gününü selamlıyorum. 

Bütün gazetecileri kutluyorum, önümüzdeki yıl daha güzel ve normal günlerde bu ve diğer anmaları kutlayacağımızı umuyorum.”