image

PeyamaKurd - İngiltere'nin eski Başbakanı John Major ile bir araya gelen Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Kürdistan halkına karşı gösterdiği vefa ve dostluk örneği nedeniyle Major'a Kürdistan halkı adına bir kez daha teşekkürlerini sundu.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, resmi temaslarda bulunmak üzere beraberindeki heyet ile Londra’da görüşmelerini sürdürerek, İngiliz siyasetçi ve eski Başbakan John Major ile de görüştü.

Neçirvan Barzani'den Major'a Kürdistan adına teşekkür!

Görüşmede Neçirvan Barzani, 1991 yılında BM Güvenlik Konseyi’nin 5 Nisan 1991’de 688 sayılı kararı alarak Kürdistan’da uçuşa yasak bölge ilan edilmesine vesile olan Major ve diğer dost ülkelere Kürdistan halkı adına teşekkür etti.

Neçirvan Barzani ayrıca görüşmede, “Kürdistan halkı şahsınızın, İngiltere hükumeti ve halkının, dost ülkelerin sadakat ve dostluğunu asla unutmayacak” diyerek, bu desteğin Kürdistan halkının meşru davasına destek anlamı taşıdığını vurguladı.

Kürdistan Bölgesi’ndeki deneyimin başarılı olması temennisi!

İngiliz siyasetçi John Major ise, Kürdistan halkına duyduğu sevgiyi dile getirerek, Kürdistan Bölgesi’ndeki deneyimin başarılı olması temennisinde bulundu.

Öte yandan taraflar, ikili görüşmede Irak ve bölgedeki siyasi ve güvenlik durumu, Kürdistan Bölgesi’nin mevcut durumu ve geçen 30 yılda elde edilen kazanımlar da konuştu.