image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, resmi ziyaret kapsamında gittiği Doha'da, Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman el-Sani ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, bugün öğleden sonra Katar'ın başkenti Doha'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Neçirvan Barzani, Havalimanında Katar Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Casim es-Saliti ve Irak’ın Katar Büyükelçisi Ömer Berzenci tarafından karşılanırken daha sonra Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman el-Sani ile bir araya geldi.

Ziyaret ile ilgili başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, Neçirvan Barzani ile Bakan el-Sani, Irak ve Kürdistan Bölgesi’nin Katar’la olan ilişkilerinin geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Katar sermayesinin Kürdistan Bölgesi’nde yatırım ikanları ve taraflar arasındaki konular ele alındığı görüşmede, ayrıca Erbil’de açılacak olan Katar Başkonsolosluğu konusu da gündeme alınan konular arasında yer aldı.