image

PeyamaKurd- Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Barzaniler Enfali’nin 39’uncu yıldönümü münasebetiyle anma mesajı paylaşarak ailelerin acısını paylaştığını belirtti.

Barzaniler Enfali’nin Kürdistan halkı için derin acısı ve önemini dile getiren Neçirvan Barzani, paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Nasıl ki tarihteki tüm o suç ve felaketler Kürdistan halkının, yaşam ve var olma iradesini kıramadıysa, Barzanilerin Enfali ve kaybettirilmesi de Kürdistan halkının direnişine ve özgürlük uğrunda verilen mücadeleye büyük bir güç katmış, Enfal’in suçlularını da yok etmiştir.”

Mesajında şehit yakınlarının dinmeyen acısına değinen Neçirvan Barzani,

“Binlerce gururlu anne, yalnız ve biçare halde çocuklarının yaşam ve eğitim sorumluluğunu aldı, sadık bir nesil yetiştirdiler. O anneler gurur kaynağıdır, onların ellerinden öpüyorum.” ifadelerini kullandı.

Neçirvan Barzani, bugün de 100 Barzani Enfali kurbanının kalıntılarının defnedilmesi hasebiyle, şehit yakınlarının acılarının tazelendiğine vurgu yaparak,

“Kalbim, zihnim ve hayallerim Enfal’in ciğerleri yanan anne, eş, kız kardeşler çocuk ve yakınlarıyladır. Acılarını paylaşıyorum. Erbil halkına ve Enfal kurbanlarının yakınlarına yardım eden tüm topluma teşekkür ediyorum.” diyerek ailelerin acısını paylaştığını belirtti.