image

PeyamaKurd - Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’de BAE’nin yeni Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan'a tazye vermek için giden Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, yeni başkan ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, BAE’nin yaşamını yitiren Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid Al Nahyan’ın taziyesine katılmak üzere Abu Dabi’ye giderek, ülkenin yeni Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid ile bir araya geldi.

Neçirvan Barzani, kendisinin ve Kürdistan halkının taziye ve başsağlığı dileklerini Bin Zayid’e ileterek, BAE halkının ve Al Nahyan ailesinin acılarını paylaştıklarını ifade etti.

BAE Devlet Başkanı Bin Zayid ise, Neçirvan Barzani ve Kürdistan halkına teşekkür ederek, Kürdistan Bölgesi ile BAE arasındaki dostluğa dikkat çekti.

Ayrıca BAE'de Neçirvan Barzani’ye, Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani, Kürdistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Mustafa Seyid Kadir ve Kürdistan Bölgesi Başkanlık Divanı Başkanı Fewzi Hariri de eşlik etti.