image

PeyamaKurd - Londra’da bir araya gelen Kürt ve İngiliz siyasetçiler, Kürdistan Bölgesi ve İngiltere ilişkilerinin Mesrur Barzani Başbakanlığı’ndaki yeni hükümet döneminde daha da gelişeceğini belirtti.

Kürt ve İngiliz siyasetçiler, İngiltere’nin başkenti Londra’da Kürdistan Bölgesi İngiltere Temsilciliği tarafından düzenlenen bir etkinlikte toplandı.

Konuya ilişkin Kürdistan basınına açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi İngiltere Temsilcisi Karwan Cemal Tahir, Kürdistan Bölgesi ve İngiltere’nin dostane ilişkilerini geliştirmek amacıyla her yıl bu etkinliği düzenlediklerini ifade etti.

Kürdistanlı yetkili Karwan Cemal Tahir açıklamasında, “Kürdistan Bölgesi İngiltere Temsilciliği olarak, her yıl İngiltere hükümeti ve parlamento temsilcileri ile Kürt dostlarının katıldığı bu etkinliği düzenliyoruz. Bu etkinlik, Kürdistan Bölgesi ve İngiltere arasındaki dostluğun pekişmesine katkıda bulunuyor” sözlerine yer verdi.

Öte yandan İngiltere Parlamentosu Üyesi Mike Caypes ise, etkinliğe katılmaktan ve Kürt şahsiyetlerle bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu kaydetti.

İngiliz Paralmenter açıklamasında şunları dile getirdi, “2015’te bir heyetle beraber Mesrur Barzani’yi görüşme şansım oldu. Yeni hükümet kabinesine başbakanlık yapmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Başarılı olmasını bekliyorum.”