image

PeyamaKurd - Süleymaniye’de Koronavirüs hastalarının tamamının iyileşmesinin ardından kentteki özel Covid-19 hastanelerinden birinin kapatıldığını belirten Süleymaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Sabah Hewrami, ancak kapatılan bu merkezde testlere devam edileceğini dile getirdi. 

Kürdistan basınına son gelişmelerle ilgili açıklamada bulunan Sebah Hewrami, Süleymaniye kent merkezinde Koronavirüsü salgını hastalarının tedavi görmesi amacıyla özel Covid-19 hastanesine dönüştürülen üç merkezden birinin kapatıldığını dile getirdi. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Hewrami açıklamasında, “115 yataklık Şehid Aso Hastanesini kapatma kararı aldık. Serçinar ve Ali Naciys hastaneleri ise her ihtimale karşı açık duracak” ifadesini kullandı. 

Süleymaniye ilinin içerisinde testlere devam ettiklerini dile getiren Dr. Sabah Hewrami, “Günde ortalama 750 kişiye test yapıyoruz. Her bir testin idari de ortalama 30 doları buluyor” dedi. 

Kürdistan Bölgesi Sağlık Bakanlığı verilerine göre, şu ana kadar 387 kişi Koronavirüsüne yakalandı. Bunlardan 5’i hayatını kaybederken 232’si iyileşti. Halen 50 hasta yoğun bakımda tutuluyor.