image

PeyamaKurd - Bakanlar Kurulu toplantısının kararlarına değinen Kürdistan Bölgesi Hükümeti Sözcüsü Cotyar Adil, 1’den 11’e kadar olan sınıfların eğitimine 12 Mart ile 24 Mart tarihleri arasında ara verileceğini dile getirdi.

Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, başkent Erbil’de gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, vakaların artışa geçmesi nedeniyle hükümetin Kovid-19’la mücadelede yeni tedbir kararları aldığını ifade etti.

Açıklamasında 1’den 11’e kadar olan sınıfların eğitimine 12 Mart ile 24 Mart tarihleri arasında ara verileceğini kaydeden Sözcü Adil, maske kullanımıyla ilgili denetimlerin sıklaştırılacağını dile getirerek, cafelerde nargile servisine asla izin verilmeyeceğini vurguladı.

Sözcü Adil, Irak’tan Kürdistan Bölgesi’ne gelenlerden son 72 saat içerisinde yaptırdığı Kovid-19 testinin isteneceğini vurgulayarak, seyahat şirketlerinin buna kesinlikle dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Diğer taraftan Adil açıklamasında, Newroz’da sokağa çıkma yasağına dair henüz herhangi bir karar alınmadığına da değindi.