image

PeyamaKurd - Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenlerle ilgili açıklamada bulunan Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin Belarus-Polonya sınırında mahsur kalan vatandaşların dönmeleri için her türlü çabayı gösterdiğini kaydetti.

Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi Hükümeti Sözcüsü Cotyar Adil, hükümetin Belarus-Polonya sınırında mahsur kalan mültecilerden dönmek isteyenleri geri getirmeyi görevi olarak gördüğünü kaydetti.

Sözcü Adil, seçtiğimiz haftalarda bir grup Kürdistan Bölgesi vatandaşının maddi çıkar için kaçakçıların eline düştüğünü kaydederek, bazı tarafların bu durumu Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin lekelemek için kullandığını vurguladı.

"Kürdistan Hükümeti, her türlü çabayı gösteriyor"

Hükümet Sözcüsü, tüm doğruların ortaya çıktığını ve yapılan propagandaların yalan olduğunun anlaşıldığını bildirerek, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin her türlü çabayı gösterdiğini ve Belarus sınırından dönmek isteyenleri geri getirmek için hiçbir çabadan kaçınmayacağını belirtti.

Ayrıca açıklamasında Hükümetin, dönmek isteyen mültecilere her türlü kolaylığı sağlayıp onları karşılamayı görevi olarak gördüğünü belirten Adil, Belarus’tan dönmek isteyen Kürdistan Bölgesi vatandaşlarının dönüşünde kolaylık sağlayan tüm taraflara da teşekkür etti.