image

PeyamaKurd - Koronayla Mücadele Yüksek Komisyonu'nun kararını açıklayan 7 Şubat’ta okulların açılacağını Kürdistan Bölgesi Eğitim Bakanı Alan Heme Said, tüm okullarda yüz yüze eğitim döneminin başlayacağını ifade etti.

Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil ve Eğitim Bakanı Alan Heme Said, Koronayla Mücadele Yüksek Komisyonu toplantısının ardından basına yaptığı açıklamada 6 Şubat’ta yetkililerin okullarda olup bir sonraki gün için hazırlık yapacaklarını kaydetti.

Bakan Heme Said, Kürdistan Bölgesi’ndeki Kovid-19 verilerinin son dönemde sevindirici olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde Kovid-19 vakalarında daha da düşüş yaşanmasını beklediklerini kaydetti.

Salgın sürecinde vakalarda artış olması durumunda yüz yüze eğitime tekrar ara verileceğini kaydeden Heme Said, okullardaki yüz yüze eğitimin şimdilik haftada 3 gün olacağını ifade etti.

Ayrıca Bakan Said, bir sınıfta Kovid-19 vakasının tespit edilmesi durumunda o sınıfın okula devamının durdurulacağını da belirterek virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyulması çağrısında bulundu.