image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Hükümeti Sözcüsü Cotyar Adil, ilgili bakanlık ve kurumlarla beraber Kürdistan Bölgesi genelinde “Koronavirüsüne karşı duyarlılık kampanyası” başlattıklarını açıkladı.

Rûdaw’da yer alan habere göre bugün başkent Erbil’de Kürdistan Bölgesi Başbakanlığı, Sağlık, İçişleri, Şehircilik, Ulaştırma, Diyanet İşleri ve Eğitim ve Yüksek Öğrenim bakanlıklarının yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü, Kürdistan Turizm Kurulu ve medya kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile yenit itp Koronavirüsüne (Covid-19) karşı mücadele yol ve yöntemlerinin ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda oluşturulan “Koronavirüsüne Karşı Mücadele Yüksek Komisyonu” tarafından Kürdistan Bölgesi genelinde “Koronavirüsüne karşı duyarlılık kampanyası” başlatıldı.

Basın mensuplarına konuşan Cotyar Adil, “Dünya genelinde Koronavirüsü salgınına karşı tüm yurttaşlarımızı duyarlı kılmak ve gerekli tedbirleri almak için ulusal bir kapmanya başlatmayı uygun bulduk. İlgili bakanlık, kurum ve kuruluşlarla alınması gereken tedbirleri ve toplumun nasıl bilgilendirileceği konularını ele aldık” dedi.