image

PeyamaKurd- Kürdistan Bölgesi Hükümet yetkililerinden oluşan bir heyet, Ankara’da. Aralarında Bakanlar Kurulu Divanı Başkanı’nın da olduğu heyetin, Türkiye’deki yetkililerle bir dizi görüşme yapması bekleniyor.

Hükümet yetkilerinin yer aldığı heyetin, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya geçtikleri ve Ankara’daki hükümet yetkilileri ile görüşeceği bildirildi.

Görüşmede önemli başlıklar var

Bu gün gerçekleşmesi beklenen görüşmelerde, Kürdistan Bölgesi heyeti, Türkiye Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu ile Ankara'da bir araya geleceği aktarılırken, bu görüşmenin ardından Türkiye Gümrük İdaresi yetkilileri ile İçişleri ve Dışişleri Bakanlığı temsilcilerinin de yer alacağı bir heyet ile görüşeceği bildirildi.

Yapılacak olan görüşmelerin, siyaset, ekonomik ilişkiler ve vatandaşların gidiş gelişlerinin kolaylaştırılması yönünde olacağı belirtildi.

Kürdistan Hükümeti Heyetinin, Bakanlar Kurulu Divanı Başkanı Dr. Umed Sabah, Ulaştırma ve İletişim Bakanı Ano Cewher, Ticaret ve Sanayi Bakanı Kemal Muslim, Yatırım Kurulu Başkanı Muhammed Şukri, Zaho Bağımsız Yönetimi Başkanı Guhdar Şêxo, Gıda Bakanlığı Temsilcisi Sami Celal ve Kürdistan Bölgesi Dış İlişkiler Ofisi Türkiye-Kürdistan Bölgesi İlişkiler Sorumlusu Abdulselam Reşit’ten oluştuğu da aktarılan bilgiler arasında yer aldı.