image

PeyamaKurd - Suriye’de IŞİD var olduğu sürece Demokratik Suriye Güçlerine yardımlarını devam ettireceklerine ifade eden Koalisyon Güçleri, “IŞİD’i yenilgiye uğratmak için ortaklarımızı eğitmeye ve donatmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

Demokratik Suriye Güçleri Sözcüsü Kino Gabriel, koalisyonun IŞİD var olduğu sürece kendilerine yardımlarını sürdüreceğini söyledi. Gabriel’in bu açıklamasını doğrular nitelikte başka bir açıklama yapan Koalisyon Güçleri, “IŞİD’i yenilgiye uğratmak için ortaklarımızı eğitmeye ve donatmaya devam edeceğiz" mesajını verdi.

Kino Gabriel, dün yaptığı açıklamada IŞİD’e karşı uluslararası koalisyonun, bölgelerini Türkiye’nin tehditlerine karşı koruyacağını açıklamıştı. Bunun üzerine, koalisyon sözcüsünden de bir açıklama geldi. Koalisyon güçleri tarafından yapılan açıklamada, IŞİD var olduğu sürece ortakları olan Demokratik Suriye Güçleri’ne yardımlarının süreceğini duyurdu. Sosyal medya hesabı Twitter’dan yapılan açıklamada, “IŞİD’i yenilgiye uğratmak için ortaklarımızı eğitmeye ve donatmaya devam edeceğiz" denildi.