image

PeyamaKurd - KDP Politbüro Danışmanı Arif Ruşdi, PKK ile birçok defa görüşmeler yapıldığını ve bu görüşmelerin yararsız olduğunu belirterek, PKK’nin tekrar eski eylemlerine devam ettiğini ifade etti.

PKK’nin Kürdistan Bölgesi’ndeki eylemleri artarak devam ederken, halka ve Peşmerge güçlerine yönelik saldırıları da aynı süreçle devam ediyor.

Sınır bölgelerindeki köylüler ise PKK’nin varlığından dolayı evlerine dönemiyor.

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbüro Danışmanı Arif Ruşdi, PKK ile birçok defa görüşmeler yapıldığını ve bu görüşmelerin yararsız olduğunu vurgulayarak, PKK’nin tekrar eski eylemlerine devam ettiğini bildirdi.

Ruşdi, “PKK’nin İran, Türkiye, Suriye ve Irak’la ilişkisi var. Eğer onlar kendilerini Kürdistan kurtuluş hareketi olarak tanımlıyorlarsa, zaten bu ülkeler Kürdistan’ı bölüştürdüler. Soru şu; niye tüm bu güçlerle iyiler de Kürdistan Bölgesi ile kötüler” sözlerini dile getirdi.

Bölge ülkelerinin PKK’yi desteklediğini söyleyen Ruşdi sözlerine şu şekilde devam etti: “Kuzey Kürdistan’ın büyüklüğü, Güney Kürdistan’ın 3 katı kadar, niçin oraya gidip çalışmaları yapmıyorlar.”

Ruşdi, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi tarafların birbirlerine yakınlaşacakları her dönemde PKK’nin daha çok engel çıkardığına dikkat çekti.

KDP Politbüro Danışmanı son olarak, “PKK, Kürdistani güçlerin birbirlerine yakınlaşmasını, ve tek ses olup, tek renk olmalarını istemiyor” dedi.