image

PeyamaKurd - PKK’nin taraftarlarını örgütleyerek KDP adaylarının Şengal’e gitmesine izin vermediğini belirten  KDP Musul Örgütlenme Teşkilatı Sorumlusu Aşti Koçer, “PKK güçleri düne kadar ihanetçilerin Şengal’e gelmesine ses etmedi de neden KDP’ye engel çıkarıyor. Ne olursa olsun Şengal’e gideceğiz” ifadesini kullandı.

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Musul Seçim Kampanyası Sorumlusu Cafer İbrahim başkanlığındaki adaylar, seçim kampanyaları kapsamında Şengal’e gitmek istediğini belirterek, Şerafettin türbesi yakınlarındaki Gohbel köyünde YBŞ’lilerin engeli ile karşılaştı.

Geçişlere engel olan yolu trafiğe kapatan YBŞ’li ve PKK’li grup, KDP heyeti ve beraberindeki Irak güvenlik güçlerinin de köye girmesine izin vermedi.

Bölgeye giden heyette KDP’nin Irak Parlamentosu milletvekili adayları Ezdi Kürt siyasetçiler Viyan Dexil ve Mehma Halil, KDP Politbüro üyesi Cafer Eminki de bulunuyor.

KDP Musul Örgütlenme Teşkilatı Sorumlusu Aşti Koçer, karşılaşılan engel ile ilgili basına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Doğru ve hak sahibi bir parti olduğumuz için bize engel çıkarıyorlar. PKK bugün değil, birkaç yıldır Şengal’de KDP’ye karşı bu tür bir yaklaşım sergiliyor. PKK güçleri daha düne kadar ihanetçilerin burada serbest dolaşmasına izin veriyordu, bugün neden KDP’ye engel çıkarıyor. KDP Kürdistan’ın gerçek sahibidir. Ne kadar düşman olursa olsun, ne yaparlarsa yapsınlar Şengal’e döneceğiz."