image

PeyamaKurd - Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Kerkük 3. Örgütlenme Ofisi, Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) Kerkük'te atanmış Vali Rakan Seid Ciburi'ye verdiği desteğe yönelik bir açıklamada yaptı.

KDP’nin 3. Örgütlenme Ofisi sert bir dille KYB’nin, Kerkük'te Rakan Ciburi'ye yönelik tavrını eleştirerek, KYB’nin sahte imzalarla, atanmış Vali Rakan Ciburi'ye destek verdiğini belirtti.

Ofisten yapılan açıklamada, “Siz 16 Ekim ihanetçileri, medya üzerinden halkı yanıltmaya mı çalışıyorsunuz. Bu ayın 16'sında atanmış Vali'yle gizliden yaptığınız ve seçimlere kadar onun valilik görevinde kalmasını sağlayan antlaşmadan haberdarız” sözleri yer aldı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde KYB Çalışma Ofisi'nin, Kerkük'te ki Türkmen ve Arap siyasi çevrelerle yaptığı anlaşmanın belgeleri, atanmış Kerkük Vali'si Rakan Ciburi tarafından paylaşılmıştı.

Söz konusu bu anlaşmaya göre belgeye imza atan taraflar, atanmış Vali Ciburi'ye desteklerini sunarak yapılacak seçimlere kadar valilik görevinde kalmasını onayladı.