image

PeyamaKurd-Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın Peşmerge güçleri ve Başkan Mesud Barzani’yi hedef alan açıklamalarına tepkiler sürüyor.

Kürdistan Demokrat Partisi(KDP) Kültür ve Medya Kurumu, Lübnan Hizbullah Lideri Nasrallah’a,“Titrek bir ses tonu ile saldıracağına Orta Doğuda insanlık, barış ve özgürlük için mücadele eden Kürtlere teşekkür etmeli” dedi.

‘Korkaklık psikolojisi’

KDP yaptığı yazılı açıklamada, Hizbullah liderinin korkak bir psikoloji ile Kürdistan önderi Mesud Barzani’ye saldırdığını belirterek, “Başkan Barzani, dünya barışı ve Orta Doğu’da halkların hoşgörü içerisinde yaşaması için kahraman Peşmerge ile Kürdistan halkının desteği ile IŞİD efsanesini yenilgiye uğratmanın sembolüdür” dedi.

‘Kürtlere teşekkür etmeli’

Nasrallah’ın Kürt halkına teşekkür etmesi gerektiğini belirten KDP, “ Titrek bir ses tonu ile saldıracağına, Orta Doğunun en mazlum halkı olan insanlık, barış ve özgürlük için mücadele eden Kürtlere teşekkür etmeli” dedi.

‘Bir milletin önderini karalayamazsın’

Kürdistan Demokrat Partisi, Nasrallah’ın yenilgisinin üstünü örtmek için Başkan Barzani’yi hedef aldığını söyleyerek, “Dağlarda ve şehirlerde verdiği mücadele sayesinde Orta Doğu’da Kürdistan halkın için yarattığı parlak geleceği görmezden gelip, mazlum bir milletin önderini karalayamazsın” sözlerine yer verdi.