image

PeyamaKurd - Terör örgütü IŞİD'in, Kürdistan idaresi dışında kalan Kürdistani bölgelerden Kerkük'ün yanı sıra, Salahaddin ve Musul kentlerindeki aynı elektrik gerilim hatlarına son bir haftada ikinci kez saldırı düzenlediği ifade edildi.

Saldırı ile ilgili Irak Elektrik Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, IŞİD çetelerinin Salahaddin, Kerkük ve Musul kentlerindeki yüksek gerilim hatlarına eş zamanlı saldırı düzenlediği belirtildi.

Açıklama teröristlerin aynı elektrik hatlarına son bir haftada ikinci kez saldırı düzenlediği aktarılarak, saldırılar nedeniyle bölgede 18 saati bulan elektrik kesintileri yaşandığı vurgulandı.

Bakanlığın açıklamasında, Salahaddin kentine bağlı Samarra ilçesinin yakınlarında elektrik santraline, Kerkük'ün güneyindeki Reşad nahiyesi yakınlarındaki 166-167 ve 168 numaralı hatlara ve Musul'a bağlı Kayyara ilçesi yakınlarındaki 149-150-151-152 ve 153 numaralı yüksek gerilim hatlarına saldırı düzenlendiği ifade edildi.

Öte yandan saldırı sonucu Kerkük, Musul ve Salahaddin kentleri ile bazı ilçelerde ve köylere elektrik hizmetinin verilmediği belirtilen açıklamada, bölgeye çok sayıda teknik ekibin gönderildiği bilgisi verildi.