image

PeyamaKurd - Başbakan Mesrur Barzani ile görüşen İngiltere’nin Bağdat Büyükelçisi Stephen Hickey, ülkesinin Kürdistan Bölgesi’ne yönelik desteğini ifade etti.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, İngiltere’nin Bağdat Büyükelçisi Stephen Hickey ve Erbil Başkonsolosu James Thornton’u kabul etti.

Başbakan, Bağdat ve Erbil’de görev süreleri sona eren büyükelçi ve başkonsolosa başarılar dileyerek, İngiltere ile Kürdistan Bölgesi ve Irak arasındaki ilişkilerin gelişmesine yönelik çabaların ötürü söz konusu İngiliz diplomatlara teşekkür etti.

Yapılan ikili görüşmede, İngiltere’nin Bağdat Büyükelçisi Stephen Hickey, ülkesinin Kürdistan Bölgesi’ne desteğini yinelerken, terörle mücadelede Peşmerge’ye desteğin devam etmesinin önemine dikkat çekti.

Ayrıca görüşmede, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin Peşmerge Bakanlığı başta olmak üzere tüm alanlardaki reform adımlarının gündeme geldiği belirtilerek, Erbil-Bağdat ilişkileri, Kovid-19’la mücadele süreci ve Kürdistan Bölgesi’nin yeterli düzeyde aşı temin edebilmesi için desteklenmesi gibi konular ele alındı.