image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile gerçekleştirdikleri görüşmeye değinen İngiltere Parlamentosu Kürdistan Bölgesi Dostluk Grubu (APPG) Sekreter Yardımcısı Alicia Kearns, “Ülkelerimiz arasında uzun süredir devam eden dostluğu ve ortak çıkarlarımız için gelecekteki fırsatları görüştük” açıklamasında bulundu.

İngiltere'de bulunan Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Londra’daki temasları kapsamında dün akşam yemeğinde İngiltere Parlamentosu Kürdistan Dostluk Grubu ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Ayrıca yapılan görüşme sonrası Twitter hesabından bir açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi Dostluk Grubu (APPG) Sekreter Yardımcısı Alicia Kearns şu ifadelere yer verdi:

“Dün akşam Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile yaptığımız toplantı çok iyi geçti. Kürdistan Bölgesi Başkanı ile ülkelerimiz arasında uzun süredir devam eden dostluğu ve ortak çıkarlarımız için gelecekteki fırsatları görüştük."

Parlamento Dışilişkiler Komitesi ve Ulusal Güvenlik Ortak Strateji Komitesi üyesi olan Kearns açıklamasının devamında, “Yeni Dışişleri Bakanımız Liz Truss’ın Sayın Başkan Neçirvan Barzani ile görüşecek olmasından mutluluk duyuyorum” değerlendirmesinde bulundu.