image

PeymaKurd - Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nden bir heyetin dün akşam Çemçemal’daki Kor Mor gaz sahasını ziyaret ederek, yapılan saldırıların hiçbir şekilde gaz üretimini etkilemeyeceği güvencesi verildiği açıklandı.

Kürdistan Bölgesi Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani, Peşmerge Bakanı, Doğal Kaynaklar Bakanı Vekili ve bazı güvenlik görevlileriyle birlikte dün gece Süleymaniye’nin Çemçemal ilçesindeki Kor Mor gaz sahasını ziyaret ederek yetkililerle bir araya gelip söz konusu olan durumu masaya yatırdılar.

Irak'taki ilgili taraflarla temas halindeyiz

Kubad Talabani'nin ofisinden yapılan açıklamaya göre toplantıda, füze saldırılarının Kor Mor gaz sahasın üzerindeki etkisi görüşüldü.

Kubad Talabani gaz sahasında çalışan personelin can güvenliği için çalıştıklarına dikkat çekerek, hükümet olarak bu tür saldırıların önüne geçmek için Irak'taki ilgili taraflarla temas halinde olduklarını bildirdi.

Açıklamada ayrıca, toplantıda heyetin bu saldırıların Kürdistan Bölgesi halkına ve gaz üretimi üzerinde hiçbir etkisi olmayacağına dair güvence verdiği kaydedildi.

Son 4 gün içerisinde Kor Mor petrol ve gaz sahasına yönelik 3 kez saldırı gerçekleştirildi.