image

PeyamaKurd - Irak 2019 bütçe yasa tasarısı görüşmelerinde gelişmelerinyaşandığını aktaran Ekonomi sorumlusu Irak Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Fuad Hüseyin, son gelişmeleri değerlendirdi.

Maliye Bakanı Fuad Hüseyin, Irak 2019 bütçe yasa tasarıyla ilgili görüşmelerde iyi gelişmeler kaydedildiğini ve bundan ötürü memnun olduğunudile getirdi. Söz konusu Fuad Hüseyin konuşmalarında, “Görüşmelerde iyi gelişmeler kaydedildi. Bütçe yasa tasarısını parlamentoya sunmaya çok yakın olduğumuzu dile getirmekten mutluyum” ifadesini kullandı.

Öte yandan Irak 2019 bütçe yasa tasarısını görüşmek amacıyla hükümet tarafından kurulun heyeti bugün parlamentoda maliye komisyonuyla bir araya gelmesi bekleniyor.

bütçe görüşmeleri bugün yapılacağını belirten Irak Parlamentosu Maliye Komisyonu Üyesi Hoşyar Abdullah ise, “Kürdistan Bölgesi için belirlenen payı kabul etmeyeceğiz. Ayrıca Peşmerge Güçleri için bir bütçenin ayrılmasını talep edeceğiz. Bunun dışında doğal afetlerden zarar göre Kürdistan Bölgesi’nin bazı bölgeleri için de bir bütçenin tahsis edilmesini isteyeceğiz. Toplantıda ayrıca Kürdistan Bölgesi’ndeki çiftçilerin haklarını da talep edeceğiz" şeklinde konuştu.